ההתחלה (תאריך ומקום):

מומלץ לבדוק טוב את התאריך שאתם רוצים, ולוודא שהוא לא נופל על או בסמוך לאירועים משפחתיים נוספים או ימים מיוחדים כגון: חג, מועד מסויים, מונדיאל, תוכנית גמר של תוכנית גדולה וכו'…

מקום האירוע: גן\אולם, במידה ותאריך האירוע חשוב לכם, ספקים, תקליטן או צלם מסויים שאתם אוהבים, מומלץ לסגור כשישה חודשים עד שנה מראש על מנת שתוכלו לתאם יחד את כל הספקים שאתם רוצים. לתאריך אותו אתם רוצים. במידה ולא, מספיק כ-3 עד 4 חודשים.

חשוב לדעת על האולם:

מומלץ לברר קודם ההגעה לאולם, את טווח מחירי המנות במקום. וזאת כדי למנוע בזבוז זמנכם בין האולמות.

הגעתם לאולם, ראיתם, התרשמתם, ועכשיו מתקדמים. מומלץ ואפילו חובה, לראות את המקום, בזמן אירוע (עדיף אירוע כמו שלכם. ז"א אם אתם מתחתנים, תראו חתונה. אם אתם משפחה שחוגגת בר\ת מצווה, תבקשו להגיע ביום שיש בר\ת מצווה). כך תוכלו להתרשם מהאווירה, מצוות ההנהלה שהולכים לתפעל לכם את האירוע, ומהשירות של המלצרים.

לא להתבייש לראות מסמכים: 1. מומלץ לראות רישיון עסק, או לפחות, אישור זמני להפעלת העסק בתוקף (= כבר היו מקומות שנסגרו לפני מועד החתונה של זוגות ונגרמה עוגמת נפש). 2. לבקש לראות ביטוח – חובה!!! 3. לבדוק שיש במקום גנראטור לשעת חירום.

שימו לב: מי שעובד כשורה, לא תהיה לו כל בעיה, לפתוח לכם את הדלת, לענות על כל שאלה ולהראות כל מסמך.

האוכל: תבקשו פירוט מלא של התפריט ומה הוא כולל (סוגי מנות, גלאט, קינוחים, צורת הגשה: בופה, הגשה לשולחנות ועוד…)   מחיר ממוצע: יכול להתחיל ב-150 ועד 450 למנה, תלוי במקום ובתפריט

מנהל האירוע + טעימות: יש להגיע למקום האירוע לטעימות, ובנוסף, לשבת עם מנהל האירוע, על תוכנית הערב, ולתאם ציפיות. מומלץ לעשות זאת כשבועיים לפני האירוע.

הגברה, תאורה ומסכים: היום, רוב האולמות והגנים מספקים לכם את מערכות ההגברה, התאורה והמסכים. לכן, חשוב שתשמעו את הסאונד של מערכת ההגברה, גם מאזור השולחנות, וגם מהרחבה עצמה, ותראו את התאורה והמסכים במקום. מחיר ממוצע: תלוי בהשקעה במקום, יכול להגיע עד 10,000 ויותר…

אטרקציות וספקים נוספים: תבררו מה מותר, ומה אסור, להכניס למקום. אם יש לכם dj, צלם, בר אלכוהול, עיצוב או כל דבר אחר משלכם, תוודאו שזה אפשרי, להכניס אותו למקום האירוע. יש מקומות אשר אוסרים, על הכנסת ספקים חיצוניים, ולא לכולם זה מתאים. כנ"ל גם לגבי אטרקציות כגון: קונפטי, זיקוקין ועוד…

מקומות ישיבה: מומלץ לעשות מראש סידורי ישיבה ובכך למנוע אי סדר ביום האירוע. להושיב את הצעירים, קרובים לרחבה. ואת המבוגרים במקומות הפחות רועשים.

שעת סיום: תבדקו שאין הגבלת זמן במקום, ואם כן, עד מתי. יש מקומות שגובים תוספת תשלום על זמן נוסף וצריך לסכם זאת מראש על מנת שלא יהיו הפתעות.

תוודאו שלא מכבים לכם את המזגנים עד סוף האירוע (יש מקומות בהם סוגרים את המיזוג בשלב מאוחר, נהיה חם לאורחים, ומתחילים ללכת הביתה). תוודאו שלא מקפלים לכם את השולחנות ומרימים את הכיסאות בזמן האירוע או מדליקים לכם אורות בשעות המאוחרות. זה נותן אווירה של לילה טוב, סיימנו, לכו הביתה!

רשימות המומלצים: ישנם מקומות אשר ימליצו לכם על ספקים כגון: dj, צלם, בר אלכוהול, עיצוב ועוד… לסוגיה זו, מחלוקות רבות, היות וישנם מקומות, אשר ממליצים, מסיבה כלכלית, וישנם מקומות, אשר ממליצים, גם כי הספק הוא טוב, וגם כי הוא משלם טוב. לכן, כאשר ממליצים לכם, אל תשללו, אבל תבקשו לראות את אותו ספק באירוע live, ואם גם המחיר משתלם, הרווחתם! (טיפ קטן: הזול תמיד עולה ביוקר! וכאשר קיבלתם משהו זול, זה תמיד יבוא על חשבון משהו אחר…)

הכי חשוב: כתבו הכול על חוזה מסודר!!! בו אתם יודעים, מה מגיע לכם, ומה מגיע לספק. ולא להסתפק בשיחה טל או לחיצת יד. וזאת בכדי למנוע ביום האירוע, אי נעימות עם הספקים.

 חשוב לדעת על ה-dj:

התאריך: לברר אם ה-dj בו אתם מעוניינים, פנוי בתאריך שלכם (=במידה וחשוב לכם dj  מסוים, מומלץ לתאם איתו עוד לפני סגירת האולם, ולעדכן אותו על התאריך בו אתם מעוניינים).

פגישת התרשמות: לאחר סגירת האולם, יש לתאם פגישת התרשמות עם ה-dj. הכירו את האדם שהולך לעשות לכם את האירוע, והתחברו אליו. בדקו את השירות, והזמינות שלו עבורכם. בחנו את הידע שלו במוסיקה שאתם מעוניינים. במידה והוא מראה לכם עבודה שלו במשרד, וודאו שאתם רואים אירוע, ללא עריכות ודילוגי קטעים. שמעו את המעברים בין שיר לשיר ושמעו את ההנחיה שלו.

בדקו את הדברים הבאים:

-          כמה זמן הוא בתחום?

-          כמה עובדים מגיעים ביום האירוע?

-          מה כולל השירות? (עמדה, פגישת תיאום מוסיקה ועוד…)

-          האם הוא מגביל בזמן? ואם כן, מה העלות הנוספת עבור כל שעה?

-          האם הוא מתחבר בסאונד ישירות, גם לצלם וגם לאולם? (=על מנת שישמעו בDVD את הסאונד הטוב ביותר).

-          האם הוא מחזיק בביטוח צד ג'?

-          האם הוא עובד עם ציוד גיבוי?

-          מתי הוא מגיע למקום האירוע?

במידה ומדובר בחברה שבה יש כמה תקליטנים, בקשו לראות את ה-dj שמציעים לכם ורשמו בחוזה ההזמנה את שמו.

אם אינכם מכירים את ה-dj, ולא קיבלתם המלצות או ראיתם אותו באירוע, אלא הגעתם דרך פרסום או המלצת ספק\אולם, בדקו היטב את מה שאתם מקבלים, ואפילו בקשו לראות אירוע ב-live. dj מקצועי יזמין אתכם, מתי שתרצו, לראות אותו באירוע, ולהתרשם ממנו בזמן עבודה. אל תאמינו לתקליטנים אשר ירצו להתחמק מזה שתגיעו לראות אותם באולם בכל מיני תירוצים כמו: "אני לא מביא לקוחות לאולם", "הזוגות לא מסכימים שיבואו לראות את האירוע", "האולם לא מסכים" וכו'… = בכל אולם יש לקוחות שבאים לראות את המקום, לכן, זה לא משנה, אם הם רואים את האולם או את הdj. פשוט מאוד, או שאין לו אירוע להראות לכם, או שבזמן אמת, הוא לא מתפקד, כמו שהוא מבטיח, כשהוא מראה לכם סרט DVD במשרד!

המחיר הממוצע: 5000 עד 7000 ₪.

חשוב מאוד!!!: חובה על בעלי האירוע, להישאר ברחבת הריקודים, בזמן הריקודים. ולא לטייל בין השולחנות, על מנת לדבר ולהצטלם. זאת בכדי, למנוע מהאורחים, ללכת אחריכם, ובכך בעצם, במקום למלא את רחבת הריקודים, אתם מרוקנים אותה (=למעט זמן המנות כמובן).

בנוסף, מומלץ לסיים את האירוע, באווירה טובה, יחד עם כל המשפחה והחברים, בשיר יפה. זאת בכדי, להשאיר טעם טוב לאירוע, ולא למרוח את האירוע עם 3 אנשים ברחבה.

 

הכי חשוב: כתבו הכול על חוזה מסודר!!! בו אתם יודעים, מה מגיע לכם, ומה מגיע לספק. ולא להסתפק בשיחה טל או לחיצת יד. וזאת בכדי למנוע ביום האירוע, אי נעימות עם הספקים.

מה לעשות בהכנות שלפני וביום האירוע:

כדאי להטעין את הניידים כל הלילה

המון אנשים יודעים על יום האירוע שלכם, כולל גנבים. שמידע זה, מספק להם את הסחורה לשוד המושלם. לכן, מומלץ להשאיר מישהו שישמור על הבית או אפילו לשכור שירות שמירה בעלות זולה. זה עדיף על לחזור מאירוע מושלם ולראות בית ריק.

להכין על דף את כל המשימות שיש לבצע באותו היום ומי אחראי לכל דבר.

כלה = לצאת מוקדם ובזמן להתארגנות שלך בסלון כלות. זה לוקח זמן, והרבהההה. וקחי נעליים נוחות לסוף האירוע…

כלה = הגעת לסלון כלות, זה הרגע שלך! מה שאת לא אוהבת, תגידי!!! מה שאת רוצה, תבקשי!!!

כדאי לחשוב על שיר רקע, שאתם רוצים שיושמע, כשהחתן מגיע לאסוף את הכלה מהסלון כלות. תחשבו על מה שהכי ירגש אותכם ולא מה אחרים יגידו.

לתאם עם הצלם מראש את המיקומים של הצילומים ביום האירוע. סטודיו, חוץ וכו'… מומלץ לבקש גם מצגת של היום צילומים להקרנה בערב האירוע, כולם עושים זאת ללא תוספת תשלום.

אם אתם מתחתנים בחורף, אל תשכחו שמחשיך מוקדם אז… תוכניות בהתאם.

תמנו מישהו אחראי מטעמכם, שיבדוק שאכן כל מה שהבטיחו לכם, (עיצוב, בר, dj, סידור שולחנות, כמות מוזמנים ורזרבה, חופה וכו'…)במקום. אל תעשו זאת בעצמכם! זה היום שלכם, אתם באתם ליהנות!

אם עדיין לא מיניתם מישהו אחראי מטעמכם, כדאי מאוד שתגיעו קצת מוקדם לאירוע לפני כולם, על מנת לוודא שהכל מסודר כמו שביקשתם באולם וכל הספקים במקום.

אם אתם רוצים צילומי משפחה מוקדמים, להודיע לכל המשפחה על השעה המוקדמת.

נקודה למחשבה: לחייך, לחייך, לחייך :) אתם מרכז האירוע! תמיד תחייכו כי אתם כל הערב מצולמים בוידאו וסטילס. אל תתנו לספק\אורח או כל אדם אחר לעצבן אותכם ביום שלכם. גם תהרסו לעצמכם את האווירה וגם כשתקבלו את הDVD של החתונה, תכעסו על הפרצוף החמוץ שנראה במצלמה!

בסיום האירוע, תוודאו שיש מישהו שמלווה אותכם הביתה יחד עם השיקים והמתנות. היו מקרים בו בעלי האירוע, חזרו רק עם זכרונות…

והכי הכי חשוב, לזרום, להיות קלילים ולסמוך על בעלי המקצוע שבחרתם, רק כך תוכלו להינות מהיום שלכם  

מקווים שעשיתם את הבחירות הנכונות. = ניתן לקבל ייעוץ במשרדינו בכל עת: 1-800-2000-48 שיחת חינם.

נשמח לשמוע תגובות, הערות והארות במייל: eitan@fun-djs.com שיהיה בהצלחה ובמזל טוב :)